Cesty na energetická místa ....  průběžně upravujeme

V posledních letech se zvětšil počet lidí, kteří se zajímají o  energii v přírodě, silová místa a věci nehmotné. Česká republika má mnoho takových míst a já jsem se rozhodla ta z nich, která jsme již navštívili, tímto způsobem přiblížit i vám, třeba jako námět na rodinný výlet.

 

 

Boží kámen

( JČ kraj, okr.Strakonice, obec Štěchovice, odbočka z Tažovice  - Kraselov )

     

Tato přírodní svatyně je uvedena v knize Ing. Pavla Kozáka jako nejsilnější energetické místo u nás. Je to příjemné místo pro meditace. Nejsilnější energetické místo kosmické energie je na druhém kameni zprava, poznáte jej podle ošlapání. Má na sobě prohlubeň, do které si můžete sednout.

 

 

 

Klobuky - Zkamenělý pastýř (menhir)

( St.Č kraj, Okres Kladno, Klobuky )

 

 

Jeden z největších menhirů u nás. Je vysoký 3,4 metru a váží asi 5 tun. Nejčastěji se mu říká Kamenný muž, někdy ale také Zkamenělý pastýř. To proto, že tu byly okolo v poli vyorány menší kameny ze stejného materiálu – z červenohnědého železitého pískovce, který pochází snad od Peruce. V roce 1852 byl povalen bouří a musel být znovu vztyčen. Archeologickým průzkumem v roce 1898, který tu nechal provézt J. L. Píč, bylo zjištěno, že kámen byl uměle vztyčen a že tedy nejde o bizardní pozůstatek erozního zvětrávání. Jeho stáří výzkum neodhalil.
 

 

 

Panenský Týnec

( Ústecký kraj, okres Louny, obec Panenský Týnec )

 

 

Nedostavěný chrám v Panenském Týnci je velmi pozitivní místo s léčivou energií. Tak, jako dříve uměli stavitelé vycítit silová místa a na nich postavili kostely, tak i tento chrám je takovým místem. Stavitel chrámu Jaroslav Plichta z Žerotína byl podle měření psychotronika pana Brázdy dobrým člověkem a byl duchovně na velmi vysoké úrovni, byl to silně vnímavý člověk, který silnou kladnou energii v tomto místě cítil.
Pozitivní zóna v Panenském Týnci svým tvarem připomíná kříž. Měřením siderickým kyvadélkem bylo zjištěno, že duše pana Plichty z Žerotína lpí na této stavbě dodnes a dokáže na odradit kohokoliv, kdo by chtěl na místě chrámu postavit cokoliv jiného. Jakákoliv jiná stavba by totiž účinky této pozitivní zóny snižovala.
Podle Dr. Olgy Krumlovské stojí chrám v Panenském Týnci na velmi silné pozitivní zóně, která má schopnost odstraňovat depresivní stavy, přinášet optimismus, dobrou náladu, elán a radost ze života. Pobyt na tomto místě je doporučován zejména lidem trpícím maniodepresemi, nedostatkem sebevědomí, lidem přecitlivělým, se sklony k sebevraždě. Energie vyzařující z tohoto místa posiluje obranyschopnost organismu. Dlouhodobější pobyt nebo časté návštěvy - posezení v trávě uprostřed chrámu, jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy.

 

 

 

Chlístovské menhiry

( JČ kraj, okr.Tábor, obec Chlístov )

 

 

Pojedete-li od Chyšek směrem na Sedlec-Prčice, minete odbočkou vpravo na Chlístov a cesta vás dále povede dolů. Za serpentinou budete v drobné zatáčce přejíždět potok po můstku. Pár metrů za ním uvidíte lesní cestu, která vede vzhůru. Žulové menhiry stojí v kruhu o průměru  přibližmě 8m. Kameny byly časem povaleny, delší dobu zde stál pouze nejhubenější z nich. Ten je také nejzajímavější z energetického pohledu.

 

 

 

 

Obětní kámen - vrch Smrkovec u Mnichova hradiště

( St.Č kraj, okres Mladá boleslav )

 

 

Vrch Smrkovec naleznete 7km od Mnichova Hradiště. O kamenu tvrdí některé prameny, že byl využíván jako obětní kámen při dávných pohanských rituálech. Je sice doloženo pradávné osídlení vrchu Mužský v těsné blízkosti Smrkovce, nicméně archeologické potvrzení souvislosti tohoto osídlení a kamene chybí.

 

 

 

Žihle

( Plzeň - sever )

Lesní komplex severozápadně od obce Žihle na severu plzeňska patří do přírodního parku Horní Střela. Příjemná procházka lesem nás vede kolem mnoha úžasnýck kamenných sestav k dvěma nevětším balvanům, nazvaným Bába a Dědek. Podle psychotronika Pavla Kozáka patří tyto kamenné sestavy k jedněm z nejzajímavějších u nás. Ve své knize vyslovil domněnku, že některé z těchto sestav mohli zbudovat během doby ledové muhutní humanoidi. Nad myslivnou se nachází bod s kladnou energií, přes který kdysi mohla podle něho proudit energie z bájné Atlantidy k energetickému bodu Žiži, který se nacházel v místech dnešního západního průčelí svatovítské katedrály na Pražském hradě.

 

 

 

Kounovské řady

( okr. Rakovník, obec Kounov )

 

 

Kounovské (kamenné) řady se nacházejí v přírodním parku Džbán na náhorní plošině Rovina nad  Kounovem u obce Domoušice. Jedná se o památku nejasného stáří, účelu a původu. Řady bývají považovány za pravěkou megalitickou observatoř, v Seznamu nemovitých památek jsou zapsány jako „kultovní místo".   Co vedlo pradávné obyvatele k vytyčení více jak desítky kamenných řad z více jak 2000 kamenů, není dodnes spolehlivě vysvětleno.

 

 

Zakletý mnich u Drahomyšle

( okres Žatec, obec Drahomyšl )

Jeden ze dvou nejznámějších menhirů v Čechách.  Menhir stojí u polní cesty vedoucí z Drahomyšle, asi 400m od severního okraje obce. Kámen přesahující výšku dvou metrů vyzařuje prý magickou moc. Tu potvrzuje i fakt, že některé pokusy o odstranění kamene byly neúspěšné. Ke kameni se váže pověst o mladém mnichovi, který se zamiloval do krásné dívky. Chystal se s ní utéct, ale zabránil mu v tom opat, který mnicha proklel. Dívce se podařilo utéct, ale později byla obviněna z čarodějnictví a upálena..  

 

 

Čertův kámen u Mutějovic

( St.Č. kraj, okres Rakovník )

 

Přes svůj název vyzařuje kámen pro mnohé příjemnou energii. Lidé jej v této době využívají pravděpodobně jak svatyni k určitým rituálům a obřadům. Někteří badatelé se domnívají, že křemencový balvan, který váží několik tun, může souviset s megalitickými kamennými řadami u Kounova. Jedna z prohlubní na vrchu kamene prý sloužila jako vizír. V okolí Čertova kamene je několik archeologických nalezišť, k nejvýznamnějším objevům patří nález křemencového pěstního klínu ze starší doby kamenné (asi 250 tisíc let př. n. l.) a pozůstatky lovecké stanice z pozdního paleolitu (kolem 10 tisíc let př. n. l.).

 

 

 

Turzovka - Lurdy na Slovensku

( Slovenská republika )

 

 

Město Turzovka se nachází v údolí řeky Kysuca mezi pohořími Javorníky a Turzovská vrchovina asi 12 km od českých hranic a zhruba 14 km od města Čadce a 25 km severně od města Žilina .
1. června 1958 se měla na hoře Živčaková zjevit Panna Maria Matúšu Lašutovi a pak dalším lidem.
Vytrysklo zde šest léčivých pramenů. Z místa se stalo místo poutní. Určitě se sem ještě vrátíme..